Prowadzę badania na kolekcjonerską tożsamością kobiet, ponieważ w publicznej przestrzeni brakuje mi ich głosu. To głos w swojej sprawie. W Archiwum Historii Kolekcjonerek przywołałam pamięć o nieżyjących kolekcjonerkach. Obecne badanie dotyczy kolekcjonerek żyjących, aby same mogły się wypowiedzieć o swojej kolekcjonerskiej tożsamości. Jak ją odczuwają, definiują, kontekstują, jak odnoszą do innych sfer życia. Jak kolekcje, stanowiące urzeczowioną tożsamość kolekcjonujących kobiet, były przez nie tworzone.

Badanie realizuję poprzez zbieranie opowieści kolekcjonerek. Są one osobistymi refleksjami. Jednocześnie to niezapośredniczone dokumenty odsłaniające wciąż mało rozpoznane aspekty kolekcjonerstwa kobiet. Dokumenty opracuję kulturoznawczo, ujmując kolekcjonerską aktywność jako aktywność waluacyjną oraz przedstawiając wpływ na kolekcjonerki heteronomii kulturalnych i społecznych.

Zapraszam kolekcjonerki, które mają ochotę podzielić się swoją refleksją. Proszę napisać do mnie: bernadetta@kobietywkolekcjonerstwie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *